Зображення 80
ГЕРПЕТИЧНИЙ МІЄЛІТ
Через 3 тижні після розвитку герпетичного висипу 34-річна жінка з необтяженим анамнезом звернулася до лікаря зі слабістю правої руки і розладами ходи (рис. А). При МРТ шийного відділу хребта виявлено патологічний сигнал від спинного мозку (рис. В і С). Аналіз спинномозкової рідини, одержаної при люмбальній пункції, засвідчив лімфоцитарний плеоцитоз, підвищення імуноглобуліну G і наявність антитіл до вірусу оперізуючого лишаю. ДНК-аналіз не підтвердив наявності останнього. Хвору пролікували ацикловіром і стероїдами в/в.
Мієліт, спричинений цим збудником, є великою рідкістю при нормальному імунітеті і характеризується переважно гомолатеральним ураженням спинномозкових сегментів із залученням відповідних дерматомів. Діагностично цінним є наявність ДНК або специфічних антитіл у лікворі. Таким хворим рекомендують ацикловір і кортикостероїди, ґрунтуючись на поодиноких повідомленнях у літературі. Гормони ніколи не можна застосовувати як монотерапію, щоб уникнути дисемінації вірусу.
Рис. Герпетичні ураження на стадії реконвалесценції в дерматомі С3 справа (А). Т2-зважена МРТ шийного відділу хребта в сагітальному (В) і аксіальному (С) зрізі демонструє гіперінтенсивний сигнал із сегментів С2–С4 з переважним залученням правої половини спинного мозку.
За матеріалами таких сайтів:
http://www.med.harvard.edu/AANLIB/home.html
http://library.med.utah.edu/kw/brain_atlas/
http://www.brainexplorer.org/brain_atlas/Brainatlas_index.shtml
http://www.imaios.com/en/e-Anatomy/Head-and-Neck/Brain-neuroanatomy-3D-MR