VADEMECUM

Проблеми у ватиканській дитячій лікарні

  • Голки, які ламаються при введенні
  • Надто раннє виведення з наркозу
  • 8 смертельних випадків

Це наслідок поганої роботи ватиканської дитячої лікарні.

Про це повідомило інформаційне агентство АР.

Лікарня погрожує подати позов до суду.

В дитячій лікарні Папи Римського Bambino Gesu в Ватикані протягом багатьох років могли бути численні порушення, — твердять журналісти агентства Associated Press. Як пише АР, в 2008–2015 рр. тодішня адміністрація лікарні основну увагу акцентувала на прибутку. А це негативно позначилося на догляді за дітьми.

  • Лікарня Bambino Gesu була заснована в 1869 році
  • Від 1924 року нею опікується Ватикан
  • Тільки в 2015 році в ній виконано 26 тисяч операцій

Для економії коштів купували найдешевше обладнання та витратні матеріали — одноразові голки ламалися, коли медсестри робили внутрішньовенні ін’єкції. Лікарів змушували швидше виводити пацієнтів із наркозу, щоб зменшити час перебування їх у відділенні. Згідно з даними агентства, надто велика кількість госпіталізованих пацієнтів і недотримання гігієни призвели до появи резистентної бактерії, що стало причиною смерті дітей.

Таємне ватиканське слідство

Згідно з АР, деякі з цих звинувачень підтвердило ретельне тримісячне розслідування Ватикану, яке розпочали в 2014 році після отримання скарг. В повідомленні зазначено, що лікарня втратила свою місію і “більше зосереджена на отриманні прибутку, а не на опіці над дітьми”. А в 2015 році ще одне, вже не тримісячне, а триденне розслідування засвідчило, що “Bambino Gesu є найліпшою лікарнею такого типу”.

Ватикан: “Жодна лікарня не є досконалою”

Прес-секретар Ватикану Грег Бурке визнав, що Ватикан вивчив скарги працівників. Бурке зазначив, що Ватикан вживе заходів з метою поліпшення опіки і що стандарти лікарні слід підвищити до належного рівня. “Жодна лікарня не є досконалою, але помилково і несправедливо думати, що є серйозна загроза для життя дітей у Bambino Gesu”, — твердить він.

Керівництво лікарні Bambino Gesu погрожує судовим позовом і стверджує, що журналістське розслідування спиралося на “дещо фальшивих, безпідставних, неактуальних, клінічно непідтверджених, морально й етично брехливих твердженнях”. Проте тепер повідомлення журналістів хоче вивчити італійське Міністерство охорони здоров’я, яке в 2015 році визнало цей медичний заклад таким, що має “риси виняткової лікарні”.

Зміни на ліпше

На думку працівників лікарні, ситуація змінилася на ліпше після звільнення директора лікарні на початку 2015 року. Однак вони твердять, що лікарня Bambino Gesu продовжує стикатися з проблемами, пов’язаними з загрозливими внутрішньолікарняними інфекціями.

Підготував Федір Юрочко